60 yaşında güzellik kraliçesi seçildi

Güney Amerika ülkesi Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen ‘Kainat Güzeli’ yarışmasını 60 yaşındaki Alejandra Marisa Rodriguez kazandı. Rodriguez’in yarışmayı kazandığı 24 Nisan Çarşamba günü açıklandı.

NDTV’ninaktardığına göre, Rodriguez, aynı zamanda bir avukat ve gazeteci. Rodriguez, kent ölçeğindeki yarışmayı kazanmasının ardından şimdi de ülke çapında yapılacak ‘Kainat Güzeli’ yarışmasında birinci olmak için yarışmaya hazırlanıyor. Rodriguez, burada da birinci gelirse 28 Eylül’de Meksika’da yapılması planlanan Miss Universe World isimli dünya çapındaki Kainat Güzellik Yarışması’na katılabilecek.

‘Miss Universe’ organizatörleri geçen yıl aldıkları bir kararla, yarışmaya katılacak kişiler için yaş sınırı uygulamayı bırakmıştı. Bu kararla birlikte bu yıl itibarıyla 18 yaşından büyük herkes yarışmaya katılabilecek. Daha önce, bu yaş sınırı 18-28 arasındaydı.

Yarışmayı kazandıktan sonra basına konuşan Rodriguez, “Güzellik yarışmalarındaki bu yeni paradigmayı temsil ettiğim için heyecanlıyım çünkü kadınların sadece fiziksel güzellikleri ile değil değerleriyle de var olduğu yeni bir sahneyi beraberimizde getiriyoruz” dedi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir